Succession list of Principal
SL.NO. NAME PERIOD
FROM TO
1. Prof. Ketaki Nayak 15-08-1971 09-07-1972
2. Dr. Brajamohan Chaturvedi 10-07-1972 30-06-1973
3. Prof. Ketaki Nayak 01-07-1973 04-02-1974
4. Dr. M.D.Balasubrahmanyam 05-02-1974 29-08-1975
5. Prof. Ketaki Nayak 30-08-1975 23-09-1975
6. Prof. R. Karunakaran 24-09-1975 06-03-1976
7. Prof. Ketaki Nayak 07-03-1976 20-06-1976
8. Dr. Jaydev Ganguly 21-06-1976 31-05-1979
9. Prof. Ketaki Nayak 01-06-1979 15-08-1979
10. Dr. Harihar Jha 16-08-1979 14-05-1996
11. Dr. V.P. Himanshu 15-05-1996 30-12-2005
12. Prof. K.B. Subbarayudu 31-12-2005 05-02-2006
13. Dr. G. Ganganna 06-02-2006 12-03-2012
14. Prof. Dr. Fakir Mohan Panda 13-03-2012 01-07-2012
15. Prof. Atul Kumar Nanda 02-07-2012 21-04-2013
16. Dr. G. Ganganna 22-04-2013 30-06-2016
17. Prof. Ch. N.V. Prasad Rao 01-07-2016 30-09-2016
18. Prof. Atul Kumar Nanda 01-10-2016 09-07-2018
19. Prof. H. K. Mahapatra 10-07-2018 Continuing